2. Tajovský beh 2011

Autor: Boris Fugger | 17.8.2011 o 12:12 | (upravené 30.3.2012 o 14:58) Karma článku: 10,97 | Prečítané:  915x

Tajov - Dňa tretieho septembra sa v našej milovanej obci už druhý krát bude konať „Tajovský beh“. To že rastie obľuba tohoto podujatia je vidieť podľa  rastúceho záujmu pretekárov, ale aj širokej diváckej verejnosti .

LogoLogoSignmaker

Beh organizujú nadšenci z Banskobystrickej horskej služby a pár statočných dobrovoľnikov okolo Mariána Lapina a Dala Holuba. Sú to ľudia, ktorí momentálne venujú všetok svoj voľný čas na materialno-technické a organizačné zabezpečenie priebehu celého preteku. Veď viete ako to dnes chodí, peňazí málo a sponzorov tiež. No nadšenie pre vec a chuť tu je, takže nepochybujem o opakovanom úspechu. Potom sa už možno môžeme odvážit hovorit o tradícii.

Prihlásených je ku dnešnému dňu temer 70 pretekárov v rôznych kategoriách. Trať je umiestnená do dosť tažkého horského terénu s prevýšením 250 metrov. Je ale koncipovaná tak, že ponúka niekoľko prekrásnych výhľadov na okolie Tajova. Z tohto hľadiska je pre povzbudzujucich na trati pretek divácky mimoriadne atraktívny. Trasa meria 9,5 kilometra s najvyšším bodom vo výške 775 m.n.m.. Viac technických údajov nájdete na stránke www.bbhs.sk v sekcii akcie.

Samozrejme sa môžete na pretek stále prihlásiť cestou mailu, ktorý je uvedený na webe. Štartovné je symbolické. 8 eur dospelí, 5 eur deti do 15 rokov a do 8 rokov je to zadarmo. Registrácia prebehne na mieste / Tajov Platz/. Prvých 150 zaregistrovaných dostane tričko s logom podujatia. Ostatní si môžu tričko kúpit za 3 eur. Výťažok z podujatia bude použitý na skvalitnenie záchranarskej služby BBHS, ktorá je finančne poddimenzovaná, takže aj takto prispejeme na vyššiu bezpecnosť na túrach v okolí Banskej Bystrice alebo v zime počas lyžovačky na svahoch našich hôr.

Chcem Vás všetkých našich čitateľov, priaznicov,priateľov ale najmä fanúšikov zo srdca pozvať v ten deň k nám. V Tajove je po celý rok čo obzerať. Nemáme len prekrásnu prírodu, skvelých statočných a pracovitých ľudi, ale dýcha tu na Vás aj kus hutníckej histórie a stopy po slávnych rodákoch spisovateľovi J.G. Tajovskom a  kňazovi, vynálezcovi, Jozefovi Murgašovi. Pre našich hostí bude pripravené občerstvenie a disko. Dokonca budeme aj opekať vola. Deťom poslúži nové ihrisko na „Notárskej lúke“.

Tak len príďte. Tajov Vás čaká s otvorenou náručou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Politológ Kusý: Danko je veľmi labilný človek

Politológ hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti.


Už ste čítali?