2. Tajovský beh 2011

Autor: Boris Fugger | 17.8.2011 o 12:12 | (upravené 30.3.2012 o 14:58) Karma článku: 10,97 | Prečítané:  909x

Tajov - Dňa tretieho septembra sa v našej milovanej obci už druhý krát bude konať „Tajovský beh“. To že rastie obľuba tohoto podujatia je vidieť podľa  rastúceho záujmu pretekárov, ale aj širokej diváckej verejnosti .

LogoLogoSignmaker

Beh organizujú nadšenci z Banskobystrickej horskej služby a pár statočných dobrovoľnikov okolo Mariána Lapina a Dala Holuba. Sú to ľudia, ktorí momentálne venujú všetok svoj voľný čas na materialno-technické a organizačné zabezpečenie priebehu celého preteku. Veď viete ako to dnes chodí, peňazí málo a sponzorov tiež. No nadšenie pre vec a chuť tu je, takže nepochybujem o opakovanom úspechu. Potom sa už možno môžeme odvážit hovorit o tradícii.

Prihlásených je ku dnešnému dňu temer 70 pretekárov v rôznych kategoriách. Trať je umiestnená do dosť tažkého horského terénu s prevýšením 250 metrov. Je ale koncipovaná tak, že ponúka niekoľko prekrásnych výhľadov na okolie Tajova. Z tohto hľadiska je pre povzbudzujucich na trati pretek divácky mimoriadne atraktívny. Trasa meria 9,5 kilometra s najvyšším bodom vo výške 775 m.n.m.. Viac technických údajov nájdete na stránke www.bbhs.sk v sekcii akcie.

Samozrejme sa môžete na pretek stále prihlásiť cestou mailu, ktorý je uvedený na webe. Štartovné je symbolické. 8 eur dospelí, 5 eur deti do 15 rokov a do 8 rokov je to zadarmo. Registrácia prebehne na mieste / Tajov Platz/. Prvých 150 zaregistrovaných dostane tričko s logom podujatia. Ostatní si môžu tričko kúpit za 3 eur. Výťažok z podujatia bude použitý na skvalitnenie záchranarskej služby BBHS, ktorá je finančne poddimenzovaná, takže aj takto prispejeme na vyššiu bezpecnosť na túrach v okolí Banskej Bystrice alebo v zime počas lyžovačky na svahoch našich hôr.

Chcem Vás všetkých našich čitateľov, priaznicov,priateľov ale najmä fanúšikov zo srdca pozvať v ten deň k nám. V Tajove je po celý rok čo obzerať. Nemáme len prekrásnu prírodu, skvelých statočných a pracovitých ľudi, ale dýcha tu na Vás aj kus hutníckej histórie a stopy po slávnych rodákoch spisovateľovi J.G. Tajovskom a  kňazovi, vynálezcovi, Jozefovi Murgašovi. Pre našich hostí bude pripravené občerstvenie a disko. Dokonca budeme aj opekať vola. Deťom poslúži nové ihrisko na „Notárskej lúke“.

Tak len príďte. Tajov Vás čaká s otvorenou náručou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?