Pivo podávame len k jedlám

Autor: Boris Fugger | 16.9.2011 o 15:57 | (upravené 30.3.2012 o 14:59) Karma článku: 10,29 | Prečítané:  483x

Na ten nadpis som bol ja, ale aj mnohí moji vrstovníci často veľmi napaprčení. Bolo to za socializmu. Znamenalo to, že ak ste si v takomto zariadení chceli dať pivo museli ste si k tomu dať aj jedlo. Ten podnik mi dnes pripomína náš parlament.

Hronsek 2010, CyklotúraHronsek 2010, CyklotúraBoris Fugger sen.

Hnevali sme sa vtedy a rozčuľovali aké je to nedemokratické, ovplyvňovať našu vôľu takýmto nehoráznym spôsobom. Som si istý, že aj mnohým dnešným poslancom to vadilo. Dnes som sa v novinách dozvedel, že pán Dzurinda presadzuje spojiť voľbu o dôvere vláde s hlasovaním o eurovale.

Vážim si ale, ako som už aj minule koštatoval, že pán predseda na verejnosti už nehovorí o SDKÚ ako o hodnotovej strane. Veď každý súdny človek si musí uvedomiť, že táto snaha nectí demokratické hodnoty. Ak by sa to aj podarilo presadiť, bol by akýkoľvek výsledok neobjektívny a neodzrkadľoval by vôlu poslancov, ktorí ako stále predpokladáme chcú voliť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Bolo by to jednoznačne učelové opatrenie slúžiace objednávke zvonku.

Ten kto tvrdí, že tie dve veci úzko súvisia nehovorí pravdu.

Euroval je samozrejme dobrá vec. Kým ale neexistuje euroministerstvo financií nemá podľa môjho názoru veľký význam. Na jeho existenciu a operácie s ním môžeme mať každý z nás odlišný pohľad. Je to finančný nástroj obrovskej sily ale dá sa aj zneužiť.

Vyslovenie dôvery či nedôvery vláde je zasa bežný šport strany Smer ani nie veľmi originálny, lebo tento spôsob PR uz robilo aj HZDS. Dôvera áno alebo nie má svoj matematický model a istota čísel tkvie v tom, že v prípade pádu vlády sú fuč aj stranícke fleky a tam je "zodpovednosť vysoká".

Vpred!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?